Jabatan Perkhidmatan Komputer Negeri

Alamat: Pusat Pentadbiran Negeri Sabah, Blok A, Tingkat 6 & 7, Jalan Teluk Likas, Tanjung Lipat, , 88400 Kota Kinabalu Sabah
Faks: (088) 215116
Telefon (088) 368900 / 368821

Ketua Serta Pegawai Kanan Jabatan

Nama

ERNYWATI DEWI BINTI ABAS

Pengarah Jabatan Perkhidmatan Komputer Negeri

KAMALTAN BIN KARIMIN

Timbalan Pengarah

EBENEZER P GODOMON

Ketua Penolong Pengarah (Keselamatan Siber)

TIMOTHY F. BOYOU @ TIMOTHY FELIX BOYOU

Ketua Penolong Pengarah (Rangkaian)

ABD RAZAK BIN AHMAD @ ABD RASHID

Ketua Cawangan (JPKN Wilayah Pedalaman Bawah)

ABIL BIN SONGPING

Ketua Cawangan (JPKN Wilayah Pedalaman Atas)

ADRIAN SIKAJAT

Ketua Penolong Pengarah (Latihan & Kompetensi/Komunikasi Korporat)

ADRIANA BOITOL

Pegawai Teknologi Maklumat

AJMAN BIN JUMADAI

Ketua Cawangan (JPKN Wilayah Sandakan)

BEATRICE D MIKIL

Penolong Pengarah Kanan

CELESTINE FUNG LEE MEE

Ketua Cawangan (JPKN Bandaraya)

D ROSNAH AG BAHAR

Penolong Pengarah Kanan

EDI BIN ABDUL MAJID

Penolong Pengarah Kanan

ERWATI BINTI BUSU

Penolong Pengarah Kanan

ISMA SYAFRY JUDIN

Ketua KSIT (Jabatan Air Negeri sabah)

LING SHYH HUEY @ IRENE

Penolong Pengarah Kanan

MOHAMMAD SHUKRI BIN KASIM

Ketua Penolong Pengarah (Infrastruktur Pusat Data)

NORAINIE BINTI MATALI

Ketua Penolong Pengarah (Pembangunan Aplikasi)

NoReply.JPKN

(Special Task account)

RAZALEIGH BIN YUSOF

Ketua Penolong Pengarah (Operasi Teknikal ICT)

ROZITAH BINTI MOHD RAH

Ketua Penolong Pengarah (Transformasi Digital)

Sistem Pembayaran Online Berpusat Negeri Sabah

Pegawai Teknologi Maklumat
Telephone 088-368821

SITI RUSNI MOHD HANAFIAH

Pegawai Teknologi Maklumat

STEVENSON JOHN

Pegawai Teknologi Maklumat

SUNARIYA BINTI ABDULLAH

Penolong Pengarah Kanan

VERUS LAWRENCE

Ketua Penolong Pengarah (Inovasi Digital dan Data Raya)

BRIDGET GEOFFREY LOJONON

(Special Task account)

BRIDGET GEOFFREY LOJONON

Penolong Pengarah

FERNANDER JONATHAN BIN MURIN

Pegawai Teknologi Maklumat

MALCOLM ABIDIN MADINGKIR

Ketua KSIT (Jabatan Kerja Raya)

PUTRI IRDAWATY BINTI ALI ASHGAR

Ketua Penolong Pengarah (Pentadbiran dan Pengurusan)

SYRA G MOKUNJIL

Pegawai Teknologi Maklumat

Akaun Jabatan

Nama

Admin Kompetensi

(Departmental account)

Aduan JPKN

(Departmental account)

Bahagian Infrastruktur

(Departmental account)

Bahagian Keselamatan JPKN

(Departmental account)

Bahagian Keselamatan Siber

(Departmental account)

Bahagian Komunikasi Korporat

(Departmental account)

Bahagian Latihan dan Kompetensi

(Departmental account)

Bahagian Pembangunan Aplikasi

(Departmental account)

Bahagian Pentadbiran Dan Pengurusan

(Departmental account)

Bahagian Perancangan dan Penyelidikan

(Departmental account)

BayuDrive

(Departmental account)

Gitlab (Community Edition)

(Departmental account)

Helpdesk JPKN

(Departmental account)

Integriti JPKN

Pegawai Teknologi Maklumat
Fax

JABATAN KERJA RAYA

(Departmental account)

JABATAN KERJA RAYA

(Departmental account)

Jabatan Perkhidmatan Komputer Negeri

(Departmental account)

SaBC System Administrator

(Departmental account)

System i-Adu

(Departmental account)

System i-Adu

Ad Hoc/KUP

Upen Library Person In Charge

(Departmental account)

[RASMI] Jabatan Perkhidmatan Komputer Negeri

(Departmental account)

Kakitangan

AARON AZPIEL NG JING HENG
Nama

AARON AZPIEL NG JING HENG

Juruteknik Komputer

ABD. GHANI BIN YUSOF

Pemandu Kenderaan

ABDUL HADI WATHIQ BIN ABDUL SAMAT

Juruteknik Komputer

ADEN SOONHO LEE

Juruteknik Komputer

Admin Mailser System CMSAKNS

(Special Task account)

ADNAN BIN AMIRUL

Pemandu Kenderaan

AG AIZAMUDDIN BIN AG DAMIT

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AG DZULASMADEY BIN ALIASBAH

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AHMAD AIZAT BIN AHMAD ZAINI

Juruteknik Komputer

AHMAD AKBAR BIN MOHD DJAINI

Juruteknik Komputer

AIDAH BINTI ABIDIN

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AINI BINTI MUHD ALI

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AIRIEZAL IZAM BIN MOHAMAD

Juruteknik Komputer

ALEXIUS ROBERT

Juruteknik Komputer

AMER AZIZIE BIN KASSIM

Juruteknik Komputer

ANDY JUNASIAH

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AQEELA FASEHA BINTI KASMUNI

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

ARYUS AHOI

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

ASNAINI BINTI SANNA

Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

ASRIEANNIE BINTI AMAD

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AZAWANA BINTI AWANG SALLEH

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AZDIANAWATTY BINTI HAMDAN

Juruteknik Komputer

AZIEMA BINTI ABDURAHMAN

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AZMI BIN ANSAWI

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

AZRENA BINTI KASMIJAN

Pembantu Awam

BERNADETTE BINTI ANACLETUS

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

BLP JPKN

Pengurus Latihan & Perjawatan

CHIN SIEW VUN

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat

CLARENCE CHEW

Juruteknik Komputer

DARIUS ANTHONY JOIWIN

Penolong Pegawai Teknologi Maklumat